Nepatikėsi, bet tam, kad pasiektum savo tikslą, tau reikės arba kažko nedaryti, arba kažką daryti.
Evoliucija patogiai pasinaudojo šia idėja, ir dabar savo smegenyse turime bazinius ganglijus, sudarytus iš dviejų neuroninių grandinių ir iš esmės atsakingus už motorines funkcijas. Šios grandinės angliškai vadinamos:
- „go circuit“ – grandinė, atsakinga už veiksmą, pvz.: „Rytoj eisiu į sporto salę“;
- „no-go circuit“ – grandinė, atsakinga už neveikimą, pvz.: „Nevalgysiu antro šokolado gabaliuko“.
Toks veiksmas kaip šokolado gabaliuko paėmimas nuo stalo atrodo paprastai, tačiau grakštus rankos ištiesimas reikalauja, kad tam tikri raumenys būtų aktyvuoti, o tokie nenorimi veiksmai kaip galvos pasukimas ar rankos metimas į dangų būtų neaktyvuoti.
Tas pats galioja ir tikslų siekimui. Tai patvirtina vienas tyrimas, kuriame buvo išskirtos dvi studentų grupės: viena grupė kelis kartus per savaitę turėjo vizualizuoti, kad gavo aukščiausią egzamino balą, o kita grupė turėjo įsivaizduoti, kaip įeina į kambarį, uždaro duris ir pradeda mokytis egzaminui.
Ta grupė, kuri vizualizavo ne patį galutinį rezultatą, o rutiną, vedančią į pasiektą tikslą, pasiekė geresnių rezultatų. Tyrėjai aiškina tai teigdami, kad mūsų protas tampa „paruoštas“ atlikti tuos veiksmus, kuriuos mes vizualizuojame (Pham & Taylor, 1999).
Veiksmo vizualizavimas veda prie veiksmo atlikimo, kuris artina tave prie tikslo pasiekimo. Taigi, norėdamas pasiekti geresnių rezultatų, derink įsivaizdavimą ir veiklos atlikimą.