„Energija teka ten, kur nukreipiamas dėmesys. Norint pasiekti tai, ko iš tikrųjų nori gyvenime, tau reikia aiškaus tikslo, kuris turi aiškią paskirtį ir teikia prasmę“ – Tony Robbins.


Kas yra asmeninė vizija?

      Anot Simon Sinek, vizija (angl. just cause) – tai „konkretus ateities būsenos vaizdinys, kuris šiuo metu neegzistuoja; ši ateities būsena tokia patraukli, kad žmonės yra pasiryžę aukoti [save ar savo resursus] tam, kad padėtų pastūmėti viziją į priekį“. KODĖL yra mūsų pamatas, kai siekiame atrasti asmeninę viziją, kadangi asmeninė vizija yra mūsų KODĖL projekcija į ateitį. Kitais žodžiais tariant, KODĖL pasako, iš kur mes kilę, o asmeninė vizija parodo, kur mes norime eiti. 

 

      Pasak Sinek, vizija sudaryta iš 5 elementų. Ji yra:

 1. dėl kažko – teigiama ir optimistiška;
 2. įtraukianti – atvira visiems norintiems prisidėti;
 3. orientuota į pagalbą (angl. service) – skirta iš esmės visų kitų labui;
 4. atspari – galinti atlaikyti politinius, technologinius ir kultūrinius pokyčius;
 5. idealistinė – didelė, drąsi ir galiausiai nepasiekiama.

 

Asmeninę viziją svarbu kelti iš savo vidaus, kitaip jos siekimas sukels kankynę, kuri bus maskuojama pigiu, mėšlungišku optimizmu vietoj prasmingo kentėjimo. Tikiu, kad pilnatvės jausmas neatsiejamas nuo kančios, tačiau priežasties įsivardijimas per roles, asmeninę viziją ar dvasinę patirtį šią kančią padaro prasminga. Kaip pasakytų Friedrich Nietzsche: „tas, kuris turi KODĖL, ištvers bet kokį KAIP“. Vadinasi, asmeninę viziją turėti svarbu ne tik tam, kad ištvertum kančią, bet ir tam, kad pajustum prasmę. Šį aspektą labai gražiai iliustruoja Viktor Frankl veikale „Žmogus ieško prasmės“ teigdamas, kad „Reikia ne gyvenimo klausti prasmės, o pajusti, kad mes patys kas dieną, kas valandą esame jo klausiami; kad į jo klausimus privalome atsakyti teisingai – ne svajonėmis ar kalbomis, o teisinga veikla, teisingu elgesiu“. Taigi, anot Frankl, „gyventi – vadinasi, imtis atsakomybės teisingai atsakant į gyvenimo klausimus, vykdant jo keliamas užduotis, atliekant tai, ko iš mūsų reikalauja šį valanda“. 

 

      Atsakyti teisinga veikla ir elgesiu, mano manymu, būtent ir padeda asmeninės vizijos turėjimas, kadangi tik žinojimas, kur tu nori nueiti, padės tau atsakyti, kaip tai turi padaryti. Gera žinia tai, kad, pasak Sinek, kiekvienas iš mūsų turi KODĖL, kuris gali virsti mūsų kelrodžiu. 

 

      Keletas vizijos pavyzdžių galėtų būti tokie: 

 • „Įgalinti kiekvieną žmogų ir organizaciją pasaulyje siekti daugiau“ – Bill Gates, Microsoft;
 • „Įkvėpti ir atnešti naujoves kiekvienam pasaulio atletui“ – Nike;
 • „Sukurti geresnį kasdienį gyvenimą daugeliui žmonių“ – IKEA;
 • „Įkvėpti asmenis tam, kad būtų sukurtas toks pasaulis, kuriame didžioji dauguma Lietuvoje esančių žmonių turi savo gyvenimo kryptį“ – Domantas Alčauskas.

Kuo svarbi asmeninė vizija?

       Asmeninė vizija padeda įsivesti daugiau tvarkos ir perimti daugiau kontrolės į savo rankas. Mano manymu, asmeninės vizijos atradimas visiškai pakeičia tai, kaip mes žiūrime į pasaulį, ir leidžia pamatyti daugiau galimybių, kaip norime teisingai elgtis, vietoj to, kad susitelktume vien į problemas, kurias reikia spręsti. Aiški asmeninė vizija svarbi, nes ji:  

 • mus skatina, suteikia energijos ir nukreipia;
 • padeda priimti sprendimus ir susidėlioti prioritetus;
 • atneša pasitikėjimo ir užtikrintumo jausmą;
 • įprasminą vykdomą veiklą;
 • padeda kūrybiškiau mąstyti;
 • vienija, įtraukdama jos siekti ne tik mus, bet ir kitus;
 • padeda pasiekti geresnių rezultatų. 

Koučingo procesas

Asmeninės vizijos atradimo procesas priklauso nuo esamo atspirties taško, pasirinkto darbo pobūdžio ir įsivardijimo, ko norima iš asmeninės vizijos atradimo. Iš esmės mūsų darbo procesas susidėtų iš Simon Sinek metodikos naudojant koučingo praktiką, tačiau priklausomai nuo išreikštų poreikių įrankiai gali varijuoti. Žinoma, darbas visad vyksta koučingo etikos ir kompetencijų ribose. 

Koučingo sesijų rezultatai

      Krypties įsivedimas ir asmeninės vizijos atradimo rezultatai labiausiai priklauso nuo tavęs paties, tačiau galiu patikinti, kad galutinis asmeninės vizijos rezultatas bus sudarytas iš 5 dedamųjų, įvardintų puslapio viršuje. Taigi tavo išgryninta asmeninė vizija bus aiškus ateities vaizdinys, kuris įkvėps tave imtis veiksmų proaktyviai ir žinant, kuria kryptimi keliauji; asmeninė vizija padės į gyvenimą įsivesti daugiau tvarkos, o tai, tikiu, galiausiai leis kasdienybėje patirti daugiau pilnatvės bei prasmės.

Kaip viskas veikia ir ką reiktų atsinešti į pirmą koučingo sesiją?

Pirma koučingo sesija yra skirta ryšio kūrimui ir susitarimo ruošimui (koučingo terminais kalbant, „kontraktingui“), kai apžvelgiama tai, kaip dirbsime, nusprendžiama, kokią sritį liesime, nusistatomi laiko terminai ir pan. Prieš atvykstant į pirmą koučingo sesiją rekomenduoju iš anksto pagalvoti apie savo siekiamą tikslą, sukonkretinti užklausą (-as) ir, jei tokių kyla, pasiruošti klausimus, kuriuos aptarsime sesijos metu. 


Daugiau informacijos, kaip pasiruošti sesijomis, galima rasti čia. Taip pat prieš pirmą sesiją rekomenduočiau susipažinti su dokumentu, apibrėšiančiu mūsų partnerystę:

Kaina ir kita informacija apie koučingo sesijas

 • Pirmas koučingo susitikimas (iki 60 min.) yra nemokamas. 
 • Tolesnių koučingo sesijų kaina yra po 60 eurų už valandą. Nuolaida taikoma iki 20%, jeigu užsisakomi koučingo sesijų paketai.
 • Koučingo sesijos trunka iki 60 min. 
 • Koučingo sesijos organizuojamos pagal poreikį. Rekomenduotina pirmus susitikimus daryti kartą per savaitę, kad būtų įgaunamas pagreitis, o vėliau susitikti kas dvi savaites.
 • Įprastai koučingo sesijos vyksta nekontaktiniu būdu per Google Meets platformą.
 • Rekomenduotina iškart įsigyti 5 koučingo sesijų paketą. Nors yra galimybė po pirmo susitikimo rinktis pavienes koučingo sesijas pagal poreikį, pastebėta, kad asmenys jautėsi stipriau motyvuoti ir pasiekė geresnių rezultatų įsipareigodami nuosekliam 5 koučingo sesijų ciklui.